ucitelkamarika.infoblog.sk

Keď sa spojí...

Publikované 18.06.2017 v 19:37 v kategórii Škola, prečítané: 22x

"Keď sa spoja hodiny hudobnej a technickej výchovy, môže vzniknúť zaujímavý projekt. Tak, ako to bolo u nás. Na hodinách hudobnej výchovy sme sa ponorili do histórie hudby. Rozprávali sme sa o tom, ako hudba vznikala, z čoho všetkého mohli naši prapredkovia vyrábať nástroje, ktoré vyludzovali zvuk."
Na hodine hudobnej výchovy sme sa so žiakmi 6.ročníka rozprávaliv rámci histórie hudby o jej vzniku. A keďže deti sú kreatívne a zručné, rozhodli sme sa na hodine technickej výchovy vyrobiť vlastné hudobné nástroje z recyklovateľných materiálov. Podmienkou bolo, aby hudobný nástroj vyludzoval tóny. Deti si svoje hudobné nástroje aj pomenovali a následne pripravili výstavku svojich diel pre spolužiakov z iných ročníkov. O tomto malom projekte napísali aj do školského časopisu nasledovné:
"Keď sa spoja hodiny hudobnej a technickej výchovy, môže vzniknúť zaujímavý projekt. Tak, ako to bolo u nás. Na hodinách hudobnej výchovy sme sa ponorili do histórie hudby. Rozprávali sme sa o tom, ako hudba vznikala, z čoho všetkého mohli naši prapredkovia vyrábať nástroje, ktoré vyludzovali zvuk. Pod vedením pani učiteľky sme sa na hodinách technickej výchovy dali nástroje vyrábať. 
Porozmýšľali sme, popozerali sa doma, z čoho všetkého by mohli hudobné nástroje vzniknúť v dnešnej pretechnizovanej dobe. Rozhodnutie padlo najmä na recyklovateľné materiály. Na každom hudobnom nástroji sa dalo hrať. A každý hudobný nástroj dostal aj svoje meno."

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?